FarmistMeie farm vastab Euroopa nõuetele ja standarditele.


Järveotsa Vutifarm

Matjama Põldvutifarm asutati 1978. aastal kohaliku Metsainstituudi poolt. Alates 2001. a. tegutseb farm Järveotsa vutifarmi nime all. Järveotsa vutifarmis on 10 000 põhikarja lindu. Põhitoodanguks on vutimunad ja –liha. Farm võimaldab toota kuni 12 miljonit muna ja 25 t liha aastas. Toodangut realiseeritakse valdavalt Eestis, väsel määral ka Soome.

Vutifarm

1976. a. asutati Eestisse Kaiavere põldvutifarm. Seal toodetud vuttide mune kasutati NSVL-s vaktsiinide valmistamiseks ja tegeldi tõuaretusega. Erinevaid tõuge ristates aretati seal uus tõug, mis 1988. a. tunnistati eesti põldvutiks. See on muna-lihatõugu lind, kaalub 200-300g ja muneb aastas 280-300 muna. Käesoleval ajal on eesti vutt kinnitatud ohustatud tõu liigiks (kuni 10000 isendit), Järveotsa Vutifarm on suurim eesti vuti populatsiooni säilitaja farm Eestis. Ohustatud eesti vuti tõu pidamiseks ja säilimiseks saab Järveotsa Vutifarm Ohustatud tõugu looma pidamise toetust MAK 2014-2020 meetmest 10.1.6.

Järveotsa Vutifarm OÜ saab meetme 4.1 raames toetust ''Põllumajandusettevõtja tulemuslikkuse parandamise investeeringutoetus 2023''. Toetust kasutatakse nii täiskasvanud vuttide kui ka vutitibude pidamiseks vajalike sisseseadete soetamiseks ja vajaliku ventilatsiooni väljavahetamiseks. Investeeringu tulemusel saavutame lindudele paremad elamistingimused ja kvaliteetsema toodangu. Uued 4 korruselised puuripatareide komplektid- püstakud on koos automatiseeritud söötmis-jootmissüsteemi ning sõnnikueemalduse liiniga. Munade kogumise lihtsustamine linttransportööriga. Automatiseeritud ventilatsiooni tulemusel on tagatud värske õhu juurdevool ning gaaside ja veeauru väljaviimine, mis kindlustab lindudele paremad elamistingimused. Uued vutitibude puurid vähendavad bioloogilise ohu riske ning lindude stressi, seetõttu on tagatud tibude heaolu.

AsukohtVõta meiega ühendust kohe!

 

Tagasiside vorm

Asukoha kirjeldus

Meieni jõudmiseks tuleb Tartust sõita Tartu-Jõhvi mnt. pidi välja, Aovere ristmikult keerata Suunaviida järgi Kallaste peale, Kallaste maanteed pidi tuleb sõita 13 km postini (paremat kätt väike sinise numbrimärgiga post) ja selle kohalt kohe vasakule, seda teed pidi 400 m ja oletegi jõudnud õigesse kohta.

Aadress

Järveotsa Vutifarm
Alajõe, 60403 Peipsiääre vald,
Tartumaa, Eesti